snowguide
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


snowguide για τα βουνα,τα χιονοδρομικα και εναλλακτικος τουρισμος στη φυση
 
HomeLatest imagesRegisterLog in
www.snowguide.gr

 

 Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)

Go down 
+10
nanga parbat
belias
puppy
iced rigani
StavRos
DimisZ..
Genirous
vasilitsa freak
tirol
ski
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
nanga parbat
newbie
newbie



Posts : 11
Join date : 2009-10-07

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeWed Oct 28 2009, 14:25

blades wrote:
θα μπορουσαμε.....
ας τα γραψει ο nanga parbat οποτε μπορεσει
Καλό σας βράδυ παίδες.Οι φωτογραφίες είναι απο τη φετινή μου εξόρμηση στο Σμόλικα στα μέσα Αυγούστου περίπου,για να πάρετε και μια ιδέα για το πόσο χιόνι κρατάει το βουνό...Καταρχήν η πρώτη φώτο είναι τραβηγμένη απο τον ασφαλτόδρομο Αγ.Παρασκευής-Φούρκας σε ενα υψόμετρο γύρω στα 1400μ. και σε αυτήν φαίνεται η κορυφή στα 2637μ.(είναι ο κώνος) και απο κάτω η χαράδρα που σχηματίζεται είναι ο Βαθύλακκος και καταλήγει στον ίδιο ασφαλτόδρομο χαμηλότερα όμως στα 1080μ.(ενδιαφέρουσα διαδρομή για ορειβατίκό σκί πιστεύω,αλλά δύσκολη....Οι άλλες 2 φώτος είναι απο την κορυφή του βουνού στη μιά διακρίνεται η συνέχεια της κορυφογραμμής προς ανατολικά προς Μόσια 1 δηλαδή(είναι μέσα στα σύννεφα) και στην άλλη με τις χιονούρες και τη μικρή λιμνούλα στο βάθος φαίνεται η θέα ΒΑ της κορυφής και το ξεκίνημα του Βαθύλακκου στα 2100μ-2200μ. λίγο πιο κάτω απο τη λιμνούλα.Η κατάβαση με ορειβατικά σκί προς Βαθύλακκο,το λέγαμε με το blades τις προάλλες,είναι μεγάλη πόρωση με τρελή υψομετρική αφού ξεκινάς απο την κορυφή στα 2637μ. αν υπάρχει τρελό χιόνι και δεν έχουν βγεί τα βράχια το δάσος εκεί ξεκινάει στα 1900μ.-2000μ. περίπου και στο τέλος καταλήγεις στα 1080μ.,βέβαια λογικά στο τέλος θα θέλει κουβάλημα αφού μπαίνεις σε παχύ δάσος.
Back to top Go down
nanga parbat
newbie
newbie
nanga parbat


Posts : 11
Join date : 2009-10-07
Location : opou vouno+korfi

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeWed Oct 28 2009, 14:29

StavRos wrote:
-1.StavRos
0. DimisZ..
1. blades
2. tirol
3. vasilitsafreak
4. puppy
5. genirous
6. rokas
7. Charchoudas
8.nanga parbat
Είμαι και εγω μέσα,αν και ορειβάτης και οχι σκιέρ, για μια επίσκεψη στο χιονισμένο Σμόλικα.Πορωτικό βουνό,πολύ θα ήθελα να το ξαναεπισκεφτώ καταχείμωνο και αν τα καταφερουμε να χτυπήσουμε και κορυφή.
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeWed Oct 28 2009, 15:39

-1.StavRos
0. DimisZ..
1. blades
2. tirol
3. vasilitsafreak
4. puppy
5. genirous
6. rokas
7. Charchoudas
8. nanga parbat

Πανο και εσυ μεσα αλλα πρεπει να υπολογισεις σωστα την ωρα ωστε να γυρισεις πισω στο καταφυγιο με ασφαλεια και να μη σε πιασει η νυχτα(τα λεγαμε και χτες στο τηλεφωνο) γιατι με τα ποδια μαααααλον θα κατεβαινεις λιγο πιο αργα σε ταχυτητα απο εμας.

αν ξεκινησουμε με το πρωτο φως της ημερας πιστευω ανετα θα φτασουμε ολοι στο καταφυγιο πριν σκοτινιασει


Last edited by blades on Wed Oct 28 2009, 15:46; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeWed Oct 28 2009, 15:46

εχω ενα ερωτημα,ειμαστε 10,το καταφυγιο ποσους κοιμιζει?χαχαχαχα
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
puppy
newbie
newbie
puppy


Posts : 47
Join date : 2009-10-22
Location : Βύρωνας-Ιωαννινα

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeWed Oct 28 2009, 16:09

blades wrote:
εχω ενα ερωτημα,ειμαστε 10,το καταφυγιο ποσους κοιμιζει?χαχαχαχα

11 ατομα...υπολογιστε +1 δικο μου ατομο για να κλεισει η εντεκαδα...
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeWed Oct 28 2009, 16:21

puppy wrote:
blades wrote:
εχω ενα ερωτημα,ειμαστε 10,το καταφυγιο ποσους κοιμιζει?χαχαχαχα

11 ατομα...υπολογιστε +1 δικο μου ατομο για να κλεισει η εντεκαδα...

roger!

(δλδ puppy τελος με το καταφυγιο?δεν πεφτει καρφιτσα τωρα...?
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
puppy
newbie
newbie
puppy


Posts : 47
Join date : 2009-10-22
Location : Βύρωνας-Ιωαννινα

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeWed Oct 28 2009, 22:28

πεφτουν 2-3 "καρφιτσες"...αν αντεχουν να κοιμηθουν στο πατωμα..ή αγκαλιτσα με καποιον αλλο..
Back to top Go down
tirol
vip
vip
tirol


Posts : 562
Join date : 2009-10-04
Location : Zografou

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 00:19

Καλημέρα σε όλους! Μια ένσταση προς συζήτηση...

Πιστεύω ότι 6+ ώρες για κορυφή με φούλ χιόνι και έρμα δεν γίνονται!

Δεν έχω πάει Σμόλικα και δεν ξέρω το βουνό,
αλλά είναι ανάλογο με το να ξεκινήσεις από Πάπιγκο και να φτάσεις Γκαμήλα σε μια μέρα! Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_evil

Εκτός του ότι θα είναι πολύ κουραστικό και δεν ξέρω αν βγαίνει, σημειώστε ότι η επιστροφή έχει κι αυτή πεζοπορία ..δεν είναι όλο τσούλημα.
Αν πάμε με κάποιον που έχει ξανακάνει ορειβατικό εκεί (πχ ροκάς) και γνωρίζει χρονοδιαγράμματα οκ!
Αν όχι θα πάμε , θα ανεβαίνουμε και για κάθε επόμενη κίνηση πρέπει να μετράμε τις δυνάμεις μας και τους χρόνους!
Back to top Go down
Genirous
newbie
newbie
Genirous


Posts : 43
Join date : 2009-10-06

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 01:53

tirol wrote:
δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα έχουμε κι εμείς χιονορακέτες πάντως..
με πούδρα βαθειά με σκί στα πόδια, έστω και με φώκιες , θα είναι πολύ κουραστικά! θα βουλιάζει πολύ μέσα το σκί! αν έχει πούδρα.. λέμε αν..
puppy wrote:
τα σκι νομιζω βουλιαζουν λιγοτερο απο τις χιονορακετες
...
Παιδιά δεν το συζητάμε ότι με ορειβατικά σκι και φώκιες η ανάβαση είναι απλώς...παιχνιδάκι! Θα πέσει πολύ γέλιο με αυτούς που θα ανέβουν με σανίδια στην πλάτη και ας έχουν ότι θέλουν στα πόδια! Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_lol

Προτείνω να κουβαλήσουμε μόνο τα απολύτως απαραίτητα μέχρι την κορυφή ώστε κατά την κατάβαση να μην υποχρεωνόμαστε να περάσουμε από το καταφύγιο να πάρουμε όσα πράγματα αφήσουμε!
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 02:13

tirol wrote:
Καλημέρα σε όλους! Μια ένσταση προς συζήτηση...

Πιστεύω ότι 6+ ώρες για κορυφή με φούλ χιόνι και έρμα δεν γίνονται!

Δεν έχω πάει Σμόλικα και δεν ξέρω το βουνό,
αλλά είναι ανάλογο με το να ξεκινήσεις από Πάπιγκο και να φτάσεις Γκαμήλα σε μια μέρα! Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_evil

Εκτός του ότι θα είναι πολύ κουραστικό και δεν ξέρω αν βγαίνει, σημειώστε ότι η επιστροφή έχει κι αυτή πεζοπορία ..δεν είναι όλο τσούλημα.
Αν πάμε με κάποιον που έχει ξανακάνει ορειβατικό εκεί (πχ ροκάς) και γνωρίζει χρονοδιαγράμματα οκ!
Αν όχι θα πάμε , θα ανεβαίνουμε και για κάθε επόμενη κίνηση πρέπει να μετράμε τις δυνάμεις μας και τους χρόνους!

6 ωρες ειναι η κορυφη του Σμολικα ΜΕ χιονια
6 ωρες ειναι η κορυφη της Γκαμηλας ΧΩΡΙΣ χιονια
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 02:23

Genirous wrote:

Προτείνω να κουβαλήσουμε μόνο τα απολύτως απαραίτητα μέχρι την κορυφή ώστε κατά την κατάβαση να μην υποχρεωνόμαστε να περάσουμε από το καταφύγιο να πάρουμε όσα πράγματα αφήσουμε!

δε θα περασουμε απο το καταφυγιο μονο σε περιπτωση που θα ακολουθησουμε διαδρομη καταβασης η οποια δεν οδηγει σε αυτο.
τροποι υπαρχουν να λυθουν ολα τα προβληματα.το ζητουμενο ειναι να κανουμε την πιο μεγαλη/ασφαλη/αποτομη/ενδιαφερουσα καταβαση.ειτε αυτη ειναι προς σαμαρινα,ειτε ειναι προς το καταφυγιο.αν παμε προς σαμαρινα,παμε μετα στο καταφυγιο με το 4Χ4 ΣΟΥ Razz και μαζευουμε τα πραγματα που ισως εχουμε αφησει στο καταφυγιο.
και να συμπληρωσω οτι αφου αυτο θα το κανουμε Σαββατο πρωι,το Σαββατο το βραδυ που θα μεινουμε? cyclops
θελετε σε καποιο χωριο εκει κοντα?εγω προτεινω στο καταφυγιο να γινει και η δευτερη διανυκτερευση
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
tirol
vip
vip
tirol


Posts : 562
Join date : 2009-10-04
Location : Zografou

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 02:28

οκ τότε.. βγαίνει και μέχρι κορυφή πιστεύω!
τα πράγματα τα αφήνουμε καταφύγιο και κάνουμε και 2η Δ/ν εκεί!
πιό ωραία θα 'ναι..
Back to top Go down
Genirous
newbie
newbie
Genirous


Posts : 43
Join date : 2009-10-06

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 02:44

Πάει δρόμος μέχρι το καταφύγιο...; Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_rolleyes
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 02:53

Genirous wrote:
Πάει δρόμος μέχρι το καταφύγιο...; Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_rolleyes

!!!...και μαλιστα ξεκιναει απο το χωριο Παλιοσελι.7km χωματοδρομος ειναι και παει αναλογα με τα χιονια(1100μ ειναι το Παλιοσελι,1650μ ειναι το καταφυγιο,εχει οσα χιονια εχει η βαση τριθεσιου της Βασιλιτσας δηλαδη)

δες εδω μια χαρακτηριστικη φωτογραφια απο τον puppy σε εκεινο το χωματοδρομο.(ομως τοτε ηταν 29/12,λιγα χιονια οχι σαν του Φλεβαρη και του Μαρτη)

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 DSC00425
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
tirol
vip
vip
tirol


Posts : 562
Join date : 2009-10-04
Location : Zografou

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 03:09

μέχρι πάνω δεν πρόκειται να παμε σίγουρα! θα έχει πολύ χιόνι ο δρόμος..
αλλά δεν μας χαλάει να περπατήσουμε την Παρασκευή για το καταφύγιο.
Αν ανεβαίναμε και τα 7 χλμ με χιόνι θα κάναμε 2,5 ώρες. οπότε πιστεύω σε 1-2 ώρες θα μαστε πάνω και μετά αραλίκι, μπριζολίκια κλπ.. Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_smile
Back to top Go down
puppy
newbie
newbie
puppy


Posts : 47
Join date : 2009-10-22
Location : Βύρωνας-Ιωαννινα

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 03:10

blades wrote:
εγω προτεινω στο καταφυγιο να γινει και η δευτερη διανυκτερευση

+1

και προτινω να τσουλισουμε προς τη μερια απο την οποια θα ανεβουμε...δηλαδη προς καταφυγιο...
...εχει ο "Θεος" και για αλλες εκδρομες...εκει θα ειναι ο χιονισμενος Σμολικας και το Πασχα και του χρονου και παντα...παμε τωρα την "κλασσικη" διαδρομη και ταυτοχρονα κανουμε και μια ερευνα για μελλοντικη εξορμηση σε αλλη πλευρα του βουνου...
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 03:16

tirol wrote:
μέχρι πάνω δεν πρόκειται να παμε σίγουρα! θα έχει πολύ χιόνι ο δρόμος..
αλλά δεν μας χαλάει να περπατήσουμε την Παρασκευή για το καταφύγιο.
Αν ανεβαίναμε και τα 7 χλμ με χιόνι θα κάναμε 2,5 ώρες. οπότε πιστεύω σε 1-2 ώρες θα μαστε πάνω και μετά αραλίκι, μπριζολίκια κλπ.. Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_smile

γι'αυτο λεμε να ξεκινησουμε Παρασκευη πρωι στις 6 απο αθηνα,για να φτασουμε εκει και να εχουμε χρονο πριν νυχτωσει να φτασουμε στο ξυλινο.
και εχει μονοπατι(ετσι πιστευω) που σε παει στο ξυλινο το οποιο ειναι πολυ κοντυτερο απο τα 7κμ του χωματοδρομου
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
puppy
newbie
newbie
puppy


Posts : 47
Join date : 2009-10-22
Location : Βύρωνας-Ιωαννινα

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 03:19

blades wrote:

και εχει μονοπατι(ετσι πιστευω) που σε παει στο ξυλινο το οποιο ειναι πολυ κοντυτερο απο τα 7κμ του χωματοδρομου

ναι εχει..γλιτωνουμε καπου 2 χιλιομετρα...
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 03:24

puppy wrote:
blades wrote:
εγω προτεινω στο καταφυγιο να γινει και η δευτερη διανυκτερευση

+1

και προτινω να τσουλισουμε προς τη μερια απο την οποια θα ανεβουμε...δηλαδη προς καταφυγιο...
...εχει ο "Θεος" και για αλλες εκδρομες...εκει θα ειναι ο χιονισμενος Σμολικας και το Πασχα και του χρονου και παντα...παμε τωρα την "κλασσικη" διαδρομη και ταυτοχρονα κανουμε και μια ερευνα για μελλοντικη εξορμηση σε αλλη πλευρα του βουνου...

αυτο θυμιζει λογια Ροκα,σαν να τον ακουω ειναι.....ειδωμεν....αν μας πει "παιδες παμε απο αλλου να πεσουμε",εγω δεν εχω προβλημα
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
Genirous
newbie
newbie
Genirous


Posts : 43
Join date : 2009-10-06

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 03:41

Παιδιά συγνώμη που σας το χαλάω, αλλά 3 μέρες για μια κατάβαση είναι πολλές για'μένα... Δε μπορώ να λείψω από τη δουλειά μου 2 μέρες, να ταξιδεύω/περπατάω 3 μέρες για να κάνω ορειβατικό σκι για μια κατάβαση... Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_neutral

Να ξεκινήσουμε Σαββάτο πρωί, να ανεβούμε με τα πόδια (χωρίς αυτοκίνητα) στο καταφύγιο, να αράξουμε το βράδυ και να ανεβούμε την Κυριακή το πρωί κορυφή! Τσουλάμε μέχρι τα αυτοκίνητα (απ'όπου θέλετε στο βουνό), τα μαζεύουμε και φεύγουμε για φαγητό και νωρίς το βραδάκι πίσω... Σε κάτι τέτοιο είμαι μέσα...από Παρασκευή δεν το βλέπω...
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 03:49

Genirous wrote:
Παιδιά συγνώμη που σας το χαλάω, αλλά 3 μέρες για μια κατάβαση είναι πολλές για'μένα... Δε μπορώ να λείψω από τη δουλειά μου 2 μέρες, να ταξιδεύω/περπατάω 3 μέρες για να κάνω ορειβατικό σκι για μια κατάβαση... Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_neutral

Να ξεκινήσουμε Σαββάτο πρωί, να ανεβούμε με τα πόδια (χωρίς αυτοκίνητα) στο καταφύγιο, να αράξουμε το βράδυ και να ανεβούμε την Κυριακή το πρωί κορυφή! Τσουλάμε μέχρι τα αυτοκίνητα (απ'όπου θέλετε στο βουνό), τα μαζεύουμε και φεύγουμε για φαγητό και νωρίς το βραδάκι πίσω... Σε κάτι τέτοιο είμαι μέσα...από Παρασκευή δεν το βλέπω...

μπα πακετο
ουτε στα λιφτ δε παω απο σαββατο εως κυριακη
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
Genirous
newbie
newbie
Genirous


Posts : 43
Join date : 2009-10-06

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 03:52

blades wrote:
μπα πακετο
ουτε στα λιφτ δε παω απο σαββατο εως κυριακη
Πακέτο-ξεπακέτο οι περισσότεροι έχουμε δουλειά ΚΑΙ το χειμώνα και νομίζω ότι δεν είναι εύκολο να την παρατήσουμε για ορειβατικό που μπορεί να γίνει άνετα μέσα στα όρια ενός Σ/Κ...
Back to top Go down
puppy
newbie
newbie
puppy


Posts : 47
Join date : 2009-10-22
Location : Βύρωνας-Ιωαννινα

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 04:00

Μπορουμε τη δευτερη μερα οσοι θελουν να μεινουν καταφυγιο κ οσοι θελουν να την κανουν... Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Icon_wink
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 04:03

Genirous wrote:
blades wrote:
μπα πακετο
ουτε στα λιφτ δε παω απο σαββατο εως κυριακη
Πακέτο-ξεπακέτο οι περισσότεροι έχουμε δουλειά ΚΑΙ το χειμώνα και νομίζω ότι δεν είναι εύκολο να την παρατήσουμε για ορειβατικό που μπορεί να γίνει άνετα μέσα στα όρια ενός Σ/Κ...

ανετα αυτο το πραγμα μεσα σε σαββατο και κυριακη ΔΕΝ μπορει να γινει.
σε αυτους τους περιορισμους μονο με ζορι,πολυ ζορι.
κατα πρωτον μετα απο ενα τετοιο πραγμα ποιος θα μπορεσει να οδηγησει εως την αθηνα,600κμ μακρυα?
κατα δευτερον να μεινουμε να απολαυσουμε και τα αλλα πραγματα,μη φυγουμε σα κυνηγημενοι απο εκει.
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
puppy
newbie
newbie
puppy


Posts : 47
Join date : 2009-10-22
Location : Βύρωνας-Ιωαννινα

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 04:05

blades wrote:
Genirous wrote:
blades wrote:
μπα πακετο
ουτε στα λιφτ δε παω απο σαββατο εως κυριακη
Πακέτο-ξεπακέτο οι περισσότεροι έχουμε δουλειά ΚΑΙ το χειμώνα και νομίζω ότι δεν είναι εύκολο να την παρατήσουμε για ορειβατικό που μπορεί να γίνει άνετα μέσα στα όρια ενός Σ/Κ...

ανετα αυτο το πραγμα μεσα σε σαββατο και κυριακη ΔΕΝ μπορει να γινει.
σε αυτους τους περιορισμους μονο με ζορι,πολυ ζορι.
κατα πρωτον μετα απο ενα τετοιο πραγμα ποιος θα μπορεσει να οδηγησει εως την αθηνα,600κμ μακρυα?
κατα δευτερον να μεινουμε να απολαυσουμε και τα αλλα πραγματα,μη φυγουμε σα κυνηγημενοι απο εκει.


+1

...να το απολαυσουμε...οχι να το κανουμε με το αγχος να μας φτασει ο χρονος...
Back to top Go down
Genirous
newbie
newbie
Genirous


Posts : 43
Join date : 2009-10-06

Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 29 2009, 04:08

Αυτό που αναφέρω για να ληφθεί υπόψην είναι το καθαρό event να λάβει χώρα από το Σαββάτο μέχρι την Κυριακή... Από εκεί και πέρα όσοι έχουν τη δυνατότητα πάνε πιο νωρίς στην περιοχή για σκι στη Βασιλίτσα ή ότι άλλο, είτε κάθονται μετά όσο θέλουν.
Back to top Go down
Sponsored content





Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)   Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions) - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Winter Smoliakas by ski & snowboard(discussions)
Back to top 
Page 4 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Winter Smoliakas by ski-snowboard&crampon συμπερασματα
» Εξοπλισμος για snowboard και ελευθερου βουνου ζητειται
» ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΑΣ ΦΟΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΑΝΙΔΑ ΤΟΥ SNOWBOARD!!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
snowguide :: Βουνα εκτος χιονοδρομικων,περιπατος στη φυση,πεζοπορια,ορειβασια-
Jump to: