snowguide
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


snowguide για τα βουνα,τα χιονοδρομικα και εναλλακτικος τουρισμος στη φυση
 
HomeLatest imagesRegisterLog in
www.snowguide.gr

 

 Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 01:18

εδω θα γραφουμε οτι αφορα την υγεια μας, και θα μας απανταει ο γιατρος υπηρεσιας του φορουμ
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: 1   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 07:39

Να και το τοπικ....

Λοιπον χθες ηταν απλα δραματικη εφημερια.Μεχρι τις 6 το απογευμα τα πραγματα πηγαιναν νορμαλ.Ειχαν ερθει δυο εμφραγματα καμια 20αρια αλλα περιστατικα μικροτερης σημασιας.Απ τις 6 το απογευμα ξεκινησε ο χαμος,μεχρι τις 11.
Ηρθε ενας με ριπες κοιλιακης ταχυκαρδιας.(οπου κοιλιακη ταχυκαρδια=το προσταδιο της ανακοπης).Με το που ξαπλωσε στο κρεββατι ο τυπος βαρουσε στους 180-190 σφυγμους το λεπτο.Η πιεση του ηταν 7.Η φυσιολογικη εξελιξη αυτης της αρρυθμιας ειναι μετα απο λιγη ωρα να πεσει κι αλλο η πιεση και επειδη η καρδια δεν προλαβαινει λογω της μεγαλης ταχυκαρδιας να γεμισει με αιμα τελικα η πιεση πεφτει παρα πολυ.Και αφου πεσει η πιεση γινεται η ανακοπη.Και ο ανθρωπος πεθαινει.
Υπαρχουν δυο λυσεις.Η μαλλον 3.Πρωτον καποια φαρμακα τα οποια μπορουν να σπασουν τον κυκλο της αρρυθμιας ,δευτερον η απινιδωση(ηλεκτροσοκ δηλαδη) και τριτον να μπει ενας βηματοδοτης,ενα συρμα μεσα στη καρδια που να δινει αυτος το ρυθμο και να σπασει τον κυκλο το ρευμα απ το βηματοδοτη.

Αυτος ο συγκεκριμενος δεν εχανε τις αισθησεις του.Του εδωσα τα φαρμακα αυτα τα οποια ειναι 3 λογιων.Σε κανενα απο τα τρια δεν αντεδρασε.Στην ουσια οι ελπιδες μου ηταν να χασει τις αισθησεις του ωστε να τον βαρεσω με ρευμα.Δεν εχανε ομως.Οποτε φωναξα αναισθησιολογο,να τον κοιμησει με φαρμακα ωστε να του ριξω.Με το που κοιμηθηκε απ τον αναισθησιολογο,εφτιαξε και η αρρυθμια,οποτε δεν χρειαστηκε απινιδωση.Ολα αυτα βεβαια κρατησαν κανενα μισαωρο με την αγωνια να χτυπαει κοκκινο.Τωρα θα την κανει,μετα θα την κανει.

Με το που ησυχασα,σε ενα τεταρτακι αρχιζει και κανει παλι αρρυθμια.Ξανα η ιδια διαδικασια.Αναισθησιολογος.Τον κοιμιζει και πλεον του ριχνω ρευμα.
Ελα μου ομως που ουτε με το ρευμα εφτιαχνε.Εφτιαχνε για 2-3 secs και ξανα επεφτε σε ταχυκαρδια.3-4 φορες αυτο.Δεν γινοταν τιποτα.Η δε πιεση του κυμαινονταν απο 5-7.

Οποτε λεω.Θα περασουμε βηματοδοτη.
Οπως κι εγινε.Για να αναταξεις την κοιλιακη ταχυκαρδια με βηματοδοτη πρεπει ο βηματοδοτης να δινει μεγαλυτερη συχνοτητα απ οτι η ταχυκαρδια που εχει η καρδια.Αυτος ειχε 180 απο μονος του.Ο βηματοδοτης ομως πανω απο 140 δεν δινει.Οποτε υπηρχε προβλημα.Δεν μπορουσε να πιασει αυτο το κολπο.Γι αυτο εκανα το εξης.Εκλεισα τον βηματοδοτη,τον βαρεσα με ρευμα ωστε για τα 2-3 αυτα δευτερολεπτα που εφτιαχνε να ειχε πχ 60 παλμους και σε εκεινο το χρονικο διαστημα αναψα γρηγορα το βηματοδοτη για να πιασει ο βηματοδοτης και να μην μπορει να τον ξεπερασει η συχνοτητα της καρδιας.Τις δυο πρωτες φορες δεν επιασε.Τραβηξα λιγο εξω το καλωδιο του βηματοδοτη και το ξαναεσμπρωξα.Ετσι την τριτη φορα επιασε.Οπερ και εγενετο το θαυμα.Απο κεινη τη στιγμη και μετα δεν ξαναεμφανισε κοιλιακη ταχυκαρδια.

Ενοσω γινονταν αυτα που κρατησαν τουλαχιστον 2 ωρες ερχεται και ενας παππους με δυσπνοια,μια γιαγια με πνευμονικο οιδημα,μια αλλη με πνευμονιη εμβολη και μια αλλη με κατι ποδια ισα με ενα βαρελι που ειχε πνευμονικο οιδημα και ταυτοχρονα αιμορραγουσαν τα ποδια.
Εκει τα ειδα ολα.Λεω δεν γινεται να συμβαινει αυτο.Βρεχει ασθενεις απ το ταβανι!!Δεν μπορει να πλακωσαν ολα αυτα μαζι.Φυσικα η γιαγια η 80 χρονη με το οξυγονο εμεινε μονη της στη γωνια αφου της εκαναν δυο τρεις διουρητικες ενεσεις για να κατουρησει.Την αφησα εκει,κι οτι συνεβαινε.Δεν μπορουσα να ειμαι κι εδω κι εκει.

Τελικα βελτιωθηκε με την ωρα και οταν ξεμπερδεψα πηγα να δω τι αλλο χρειαζοταν.

Οταν φωναξα τον επιμελητη για να δει αυτον με την ταχυκαρδια,αφου ειπε αρχικα να κανουμε τα φαρμακα και την απινιδωση,οταν ειδε οτι δεν πιανουν λεει:"ε τι αλλο να κανουμε.Θα πεθανει."και σηκωνεται και φευγει.
Εκει πεισμωσα.Ε οχι ρε πουστη λεω.Δεν θα πεθανει.

Νιωθω πολυ περηφανος και πολυ δικαιωμενος που σημερα το πρωι,ο αρρωστος ηταν ξυπνιος με ολες τις αισθησεις του.Το προβλημα του βεβαια παραμενει.Αλλα εγω εδωσα μια πολυ μεγαλη μαχη και την κερδισα.
Γι αυτο εγραψα χτες οτι μπηκε ο χαρος και ζητουσε ψυχες. Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511 Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511 Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511 Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 08:33

μπραβο ρε Κωστα!!
οτι και να λεμε ειναι λιγο σε αυτες τις περιπτωσεις,μονο εσυ το ζεις μονο εσυ το καταλαβαινεις αυτο.αν και με τα γραφωμενα το μοιραζεσαι οκ.thanx!

ωστε ετσι το νουμακι ο επιμελητης εεεεε Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 10:48

Εγινε καπνος!
Χεστηκε πανω του βλεπωντας ολο αυτο το σκηνικο.
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 11:17

Η δε γιαγια μου ειναι πλεον ετοιμοθανατη.Εχει πλεον οξεια νεφρικη ανεπαρκεια,αναπνευστικη ανεπαρκεια,καρδιακη ανεπαρκεια.Δηλαδη με λιγα λογια τιποτα δεν λειτουργει.

Εχει πολλη δυσπνοια,με τη μασκα πολυ δυσκολα αναπνεει.

Σημερα με συγκινησε η σκατουλα.Οταν πηγα να τη δω μου λεει:"Κωστα,εγω δεν γινομαι.Μην με παιδευετε.Στη ζωη μου πιο πολυ κι απο τον αντρα μου και τα παιδια μου,αγαπησα το Χριστο.Αφησε με να παω στο Χριστο.
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 11:24

εχει δικιο,οι γεροι ξερουν κατι παραπανω.......
βρε τη γιαγια....
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 11:32

blades wrote:
εχει δικιο,οι γεροι ξερουν κατι παραπανω.......
βρε τη γιαγια....

Ακουγοταν ενας ηχος σαν να βγαινει η ψυχη της και ζοριζονταν πολυ.Βογκουσε πολυ.Μα τω Θεω μου ρθε να της βγαλω το οξυγονο αμεσως και να την αφησω να πεθανει την ιδια ωρα.Ηταν κι η θεια μου εκει.(η κορη της).Της ειχα βαλει μια μασκα με σκοπο να πεσει το διοξειδιο αλλα αυτη φερνει δυσφορια.Λεω της θειας μου:Τι το παιδευουμε!!Δεν εχει κανενα νοημα?Να το βγαλω?
Βγαλε το μου λεει.Δεν μπορω να τη βλεπω ετσι.Μου ανακατωνονται ολα τα μεσα μου.

Δυστυχως αυτες οι καταστασεις ειναι δυσκολες.Αλλα απο την αλλη ειναι και 88 χρονων.

Καπου τελειωνει η ζωη.Και αυτο ειναι μεγαλος κανονας και απαραβατος
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 11:37

ναι,μερικες φορες ειναι λυτρωση ο θανατος....
καλο ταξιδι.....
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 12:19

οταν φευγει ενας δικος μας ανθρωπος και 120 χρονων να ειναι , θα λυπηθουμε θα κλαψουμε
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 12:22

δε ξερω....εγω εχασα τον πατερα μου πριν 6 χρονια,84 ηταν αλλα με αρκετα προβληματα,το κυριωτερο ηταν οτι τα ειχε "χασει",δε μπορουσα να τον βλεπω ετσι οποτε δε μπορω να πω οτι στεναχωρεθηκα.Γενικα εχω παρει αποφαση να μη στεναχωριεμαι με κατι που δε μπορει να αλλαξει κυριως,πρεπει να δεχομαστε μερικα πραγματα
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 12:28

δε θυμαμαι που αλλα υπαρχει μια χωρα στην Ασια οπου οταν πεθαινει καποιος γινεται παρτυ,ισως ετσι ειναι το πιο σωστο.ειναι εγωιστικο να στεναχωριομαστε οταν φευγει καποιος νομιζω
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeWed Jun 30 2010, 12:56

Καλα.Το να κανεις παρτυ δεν νομιζω οτι μπορει να το χωνεψει ευκολα ο νους.
Αυτο που κυριως ενοχλει στους συγγενεις καποιου οταν πεθαινει ειναι η καθημερινη του πλεον απουσια.
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeThu Jul 01 2010, 05:04

Εξελιξεις απο το μετωπο της γιαγιας.χαχαχα Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511 Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511 Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511 Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511 Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511 Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511
Xτες ηταν για αιμοκαθαρση φωναξα τους νεφρολογους την ειδαν αλλα ηταν σε μαυρο χαλι.O νεφρολογος μου ειπε οτι ειναι σε προθανατια κατασταση κι οντως ετσι ηταν διοτι η πιεση ειχε πεσει στο 5.

Δεν καταλαβαινε κανεναν γιατι ειχε ανεβει το CO2 και η ουρια.
Και με το ζορι αναπνεε,οποτε μου πε οτι δεν γινεται καν να μπει στην αιμοκαθαρση διοτι με το που συνδεονται στο μηχανημα πεφτει κανα δυο μοναδες η πιεση.Δηλαδη απο 5 θα επεφτε στο 3 και θα πεθαινε.Οποτε ειπα κι εγω οκ.

Χτες το απογευμα στο επισκεπτηριο ηταν χαμενη μεχρι σημερα το πρωι.
Σχεδον σε κωμα.Κατι λεξεις ψελιζε μονο και ειχε μια βαρεια ανασα.

Σημερα το πρωι,μπαινω στο θαλαμο και με ρωταει:Ηρθες Κωστα?

Κουφαθηκα.Πως εισαι τη ρωταω?
Καλουτσικα ειμαι.

Ε εκει.Μου κανει νοημα και η συναδελφος κλεινωντας μου το ματι.Παρε τους νεφραδες (νεφρολογους) να ερθουν να την κανουν αιμοκαθαρση.Η πιεση ηταν πλεον στο 10.
Να ηταν σε κωμα και να μην καταλαβαινε τιποτα,την αφηνεις και λες,οκ τελειωσαμε.Αλλα εδω σε ρωταει τι κανεις?

Τωρα το μεσημερι την εβαλαν σε αιμοκαθαρση.Oταν εφυγα ειχε ψιλοσυνερθει.
Βλεπω σημαδια βελτιωσης. (μπορει να ειναι αυτο που λεμε η αναλαμπη πριν το τελος!).
Βεβαια το μεγαλο δραμα θα ειναι αν χρειαζεται πλεον μονιμη αιμοκαθαρση.Εκει θα κλαψουν πολλοι.


Last edited by kostas2004thes on Thu Jul 01 2010, 05:06; edited 1 time in total
Back to top Go down
admin
newbie
newbie
admin


Posts : 23
Join date : 2009-10-03
Location : nea smyrnh

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeThu Jul 01 2010, 05:06

πως και συνηλθε?
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeThu Jul 01 2010, 05:11

admin wrote:
πως και συνηλθε?

Μπορει να ειναι η αναλαμπη πριν το τελος.
Τι να πω!!!
Μπορει να επιασαν τα φαρμακα.Απ την πρωτη μερα ειχε εναν εντονο βρογχοσπασμο που δεν μπορουσα με τιποτα να τον λυσω.Και οι πνευμονολογοι ειχαν ερθει.Κι αυτοι τα ιδια.Σφυριζε η αναπνοη της σαν τραινο.Μπορει πλεον να επιασαν τα φαρμακα.

Μπορει ο Χριστος.Τι να πω!Ολη την ωρα το Χριστο επικαλειται!!
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeThu Jul 01 2010, 05:42

......απο φοβο......
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeThu Jul 01 2010, 07:48

Oχι απο φοβο.
Back to top Go down
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeThu Jul 01 2010, 11:18

κωστα πως σου φενεται το ολοημερο, νοσοκομειο?
μακαρι η γιαγια να παει καλυτερα να ζησει κι αλλους καυσωνες
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeThu Jul 01 2010, 11:56

κολχικο wrote:
κωστα πως σου φενεται το ολοημερο, νοσοκομειο?
μακαρι η γιαγια να παει καλυτερα να ζησει κι αλλους καυσωνες

Το ολοημερο?Καλο φαινεται αλλα νομιζω οτι δεν μπορει να εφαρμοστει.Εμεις θελουμε να βαψουμε αυγα με πορδες!Ποιον θα πληρωσουν για να κατσει και το απογευμα να κανει ιατρεια?Που θα βρουν τα λεφτα?
Back to top Go down
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeThu Jul 01 2010, 12:01

υπερωρια αμισθι, ετσι για την πατριδα ρε γαμωτο Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeFri Jul 02 2010, 13:15

Εφημερια παλι αυριο.τα χω παιξει πλεον.Εχω εξαντληθει.Ευτυχως χαλαρωνουν λιγο μετα εν οψει της αδειας.
Back to top Go down
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeFri Jul 02 2010, 14:33

καλο κουραγιο
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeSat Jul 03 2010, 10:43

Πολυ καλυτερη η κατασταση σημερα απο την προηγουμενη.Φτου να μην το ματιασω.
Back to top Go down
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeSat Jul 03 2010, 11:12

φευγουν για τα νησια, και τη χαλκιδικη θα ησυχασεις, θα παρακολουθεις το φορουμ στις εφημεριες Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες 182511
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitimeSat Jul 03 2010, 11:30

Το θεμα ειναι να μην ειμαι μεσα...
Back to top Go down
Sponsored content





Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες Empty
PostSubject: Re: Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες   Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ιατρικη θεματολογια- Εφημεριες
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
snowguide :: χαλαρες κουβεντες και ωραιες φρασεις-
Jump to: