snowguide
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


snowguide για τα βουνα,τα χιονοδρομικα και εναλλακτικος τουρισμος στη φυση
 
HomeLatest imagesRegisterLog in
www.snowguide.gr

 

 ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Go down 
+23
κολχικο
miscelano
kostas2004thes
nanga parbat
tassos
vasia
StavRos
kastoriamafia
evans46
alexisaridaia
karpenisi87
katharop
iktinos
tirol
dukem93snow
snowkite
ΒΟΥΤΑΣ
iced rigani
WOLF
vasilitsa freak
notis_tripoli
ski
mitsarantoltso
27 posters
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Next
AuthorMessage
κολχικο
vip
vip



Posts : 452
Join date : 2010-06-14

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:15

ακομα 30 βαθμους εχει θα βρασουμε σημερα, οταν εβραχε ειχε 32 ungry
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:29

κολχικο wrote:
ακομα 30 βαθμους εχει θα βρασουμε σημερα, οταν εβραχε ειχε 32 ungry

Kαι χτες τετοια ωρα 30 ειχε παλι.
Back to top Go down
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:33

χθες τετοια ωρα ημουν στη θαλασσα ακομα μες το νερο ομως
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:35

Εγω χτες τετοια ωρα ημουν στη παραλια της Μυκονου και ετρωγα κρεπα. ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 182511
Back to top Go down
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:37

με μερεντα?
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:40

Ενα πραγμα παντως εχω να καταθεσω.Το γυρο στη Νοτια Ελλαδα τον κανουν πιο ωραιο απ οτι εδω.Πρωτα απ ολα,το τζατζικι ειναι πιο νοστιμο.Και δευτερον αυτη τη χαζομαρα το κετσαπ που βαζουν εδω ειναι εντελως βλακεια.

Ευχαριστηθηκα γυρο.
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:40

κολχικο wrote:
με μερεντα?

Ναι.Μονο μερεντα 4 ευρω.
Back to top Go down
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:45

kostas2004thes wrote:
Ενα πραγμα παντως εχω να καταθεσω.Το γυρο στη Νοτια Ελλαδα τον κανουν πιο ωραιο απ οτι εδω.Πρωτα απ ολα,το τζατζικι ειναι πιο νοστιμο.Και δευτερον αυτη τη χαζομαρα το κετσαπ που βαζουν εδω ειναι εντελως βλακεια.

Ευχαριστηθηκα γυρο.
πως το ζητησες, σαντουιτς μηπως? lol
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:49

kostas2004thes wrote:
κολχικο wrote:
με μερεντα?

Ναι.Μονο μερεντα 4 ευρω.

Ηταν ενας Ιταλος μπροστα απο μενα.Και τον ρωταει ο κρεπας:"Τι να βαλω?''.

Λεει ο Ιταλος:"Mοτσαρελα,σαλαμι,μπροσουτο και συνεχιζει.."
Ωχ λεω εγω.Θα του βγει η κρεπα ισα με ενα μεροκαματο.
Στο τελος εβαλε και ντοματα,και κατι αλλα περιεργα.

ΣΥΝΟΛΟ:9 ευρω η κρεπα.!!!
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 09:52

κολχικο wrote:
kostas2004thes wrote:
Ενα πραγμα παντως εχω να καταθεσω.Το γυρο στη Νοτια Ελλαδα τον κανουν πιο ωραιο απ οτι εδω.Πρωτα απ ολα,το τζατζικι ειναι πιο νοστιμο.Και δευτερον αυτη τη χαζομαρα το κετσαπ που βαζουν εδω ειναι εντελως βλακεια.

Ευχαριστηθηκα γυρο.
πως το ζητησες, σαντουιτς μηπως? lol

Οχι.Στη παραγγελια του γυρου δεν υπαρχει προβλημα.Το λες κανονικα."ενα πιτα γυρο απ ολα" και καθαρισες.

Εκει που μπερδευεστε εσεις οι νοτιοι ειναι στην εννοια του σουβλακιου.

Κανονικα δηλαδη αντι για ενα "πιτα γυρο" επρεπε να ζητησω ενα "σουβλακι γυρο"?
Back to top Go down
mesogeiakos
vip
vip



Posts : 228
Join date : 2010-07-06
Location : Στη θερμοτερη πολη της Ευρωπης το καλοκαιρι

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 10:03

34.8 σημερα η μεγιστη Θησειου

ΥΣ.Εννοειται οτι θα το πεις πιτα καλαμακι,σιγα μην λεω πιτα σουβλακι η σαντουιτς με γυρο η αλλα σαλονικιοτικα..ελεος γιατρε



ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Athn
Back to top Go down
mesogeiakos
vip
vip



Posts : 228
Join date : 2010-07-06
Location : Στη θερμοτερη πολη της Ευρωπης το καλοκαιρι

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 10:14

blades γιατι ανεβηκε το reputation μου??Πως βγαινει αληθεια αυτο το -36? Ψηφιζεις καπως η εσυ τα βγαζεις?Εαν ναι τοτε με θελω +50.0C κ super dooper vip ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Icon_biggrin
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 10:34

Για να απλοποιησουμε τα πραγματα.

Πιτα γυρο=Μια πιτα που εχει μεσα γυρο
Πιτα καλαμακι=μια πιτα που εχει μεσα ενα σουβλακι
Πιτα σουβλακι=μια πιτα που εχει μεσα ενα σουβλακι
Σουβλακι γυρο=μια πιτα που εχει μεσα γυρο
Σουβλακι καλαμακι=μια πιτα που εχει μεσα ενα σουβλακι
Σουβλακι μπιφτεκι=μια πιτα που εχει μεσα ενα μπιφτεκι

Σαντουιτς κασερι και γαλοπουλα=Ψωμακι που εχει μεσα κασερι και γαλοπουλα και ειναι πατημενο στην τοστιερα.
Σαντουιτς μορταδελα,κασερι αυγο=Ψωμακι που εχει μεσα μορταδελα,κασερι,αυγο και ειναι πατημενο στην τοστιερα.
Σαντουιτς με γυρο=Ψωμακι που εχει μεσα γυρο και ειναι πατημενο στη
τοστιερα
Ψωμακι με γυρο=Ψωμακι που εχει μεσα γυρο
Ψωμακι με σουβλακι=Ψωμακι που εχει μεσα ενα σουβλακι


Τα μπλε ειναι τα αθηναικα και οπως βλεπεις αλλα ειναι τα περιεχομενα του παρασκευασματος κι αλλα ειναι ο τιτλος.

Τα κοκκινα ειναι τα θεσσαλονικιωτικα και ειναι ακριβως οτι λεει ο τιτλος το ιδιο ειναι και το περιεχομενο του παρασκευασματος.
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 10:37

mesogeiakos wrote:
blades γιατι ανεβηκε το reputation μου??Πως βγαινει αληθεια αυτο το -36? Ψηφιζεις καπως η εσυ τα βγαζεις?Εαν ναι τοτε με θελω +50.0C κ super dooper vip ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Icon_biggrin

Εγω στο ανεβασα καημενε!!!

Αλλα μετα απ αυτα για τα σαντουιτς και τις πιτες μου φαινεται θα στο καταποντισω στο -273.Στο απολυτο μηδεν ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 182511
Back to top Go down
mesogeiakos
vip
vip



Posts : 228
Join date : 2010-07-06
Location : Στη θερμοτερη πολη της Ευρωπης το καλοκαιρι

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 10:51

kostas2004thes wrote:
mesogeiakos wrote:
blades γιατι ανεβηκε το reputation μου??Πως βγαινει αληθεια αυτο το -36? Ψηφιζεις καπως η εσυ τα βγαζεις?Εαν ναι τοτε με θελω +50.0C κ super dooper vip ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Icon_biggrin

Εγω στο ανεβασα καημενε!!!

Αλλα μετα απ αυτα για τα σαντουιτς και τις πιτες μου φαινεται θα στο καταποντισω στο -273.Στο απολυτο μηδεν ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 182511

Ποια σαντουιτς και πιροσκι γιατρε? Εδω μιλαει το πιτογυρο.Ασε τα σαντουιτς με κετσαπ η μουσταρδα και την μπουγατσα (με κιμα ?)

Το reputation ζητησα να μην πειραχτει θελω να δωσω ποσος κοσμος με εχει αχτι ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Icon_biggrin

και επειδη ΔΕΝ τα ξερεις καλα το πιτογυρο κ εμεις το λεμε.Βγαλε το κοκκινο


Last edited by mesogeiakos on Sat Jul 17 2010, 10:53; edited 1 time in total
Back to top Go down
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 10:53

kostas2004thes wrote:
Για να απλοποιησουμε τα πραγματα.

Πιτα γυρο=Μια πιτα που εχει μεσα γυρο
Πιτα καλαμακι=μια πιτα που εχει μεσα ενα σουβλακι
Πιτα σουβλακι=μια πιτα που εχει μεσα ενα σουβλακι
Σουβλακι γυρο=μια πιτα που εχει μεσα γυρο
Σουβλακι καλαμακι=μια πιτα που εχει μεσα ενα σουβλακι
Σουβλακι μπιφτεκι=μια πιτα που εχει μεσα ενα μπιφτεκι

Σαντουιτς κασερι και γαλοπουλα=Ψωμακι που εχει μεσα κασερι και γαλοπουλα και ειναι πατημενο στην τοστιερα.
Σαντουιτς μορταδελα,κασερι αυγο=Ψωμακι που εχει μεσα μορταδελα,κασερι,αυγο και ειναι πατημενο στην τοστιερα.
Σαντουιτς με γυρο=Ψωμακι που εχει μεσα γυρο και ειναι πατημενο στη
τοστιερα
Ψωμακι με γυρο=Ψωμακι που εχει μεσα γυρο
Ψωμακι με σουβλακι=Ψωμακι που εχει μεσα ενα σουβλακι


Τα μπλε ειναι τα αθηναικα και οπως βλεπεις αλλα ειναι τα περιεχομενα του παρασκευασματος κι αλλα ειναι ο τιτλος.

Τα κοκκινα ειναι τα θεσσαλονικιωτικα και ειναι ακριβως οτι λεει ο τιτλος το ιδιο ειναι και το περιεχομενο του παρασκευασματος.

αυτο σημαινει απλοποιηση? ζαλιστηκα πιασε μια μεριδα γυρο
Back to top Go down
κολχικο
vip
vip
κολχικο


Posts : 452
Join date : 2010-06-14
Location : Nέα Μουδανιά -Ελαιώνας Χαλκιδικής

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 10:58

παμε αθηνα περισυ, θελαμε να παρουμε γλυκα για να παμε σε επισκεψη , ΜΕ ΛΕΕΙ, η γυναικα μου τι να παρουμε πτι φουρ, ΑΜΕ λεω εγω συμφωνωντας.
μπαινουμε σε ενα ζαχαροπλαστειο στη νεα ιωνια και ζηταω πτι φουρ, ο ζαχαροπλαστης εκπληκτος με κοιταει, τι ειναι αυτο δεν φτιαχνω κατι τετοιο, και απο κατω στη βιτρινα η ταμπελα ΒΟΥΤΗΜΑΤΑ εγω να προσπαθω να κρατησω τα γελια μου.
οποτε παμε αθηνα τα ζηταω ολα με το θεσσαλονικιωτικο τροπο, και βλεπω αντιδρασεις
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 11:03

κολχικο wrote:
παμε αθηνα περισυ, θελαμε να παρουμε γλυκα για να παμε σε επισκεψη , ΜΕ ΛΕΕΙ, η γυναικα μου τι να παρουμε πτι φουρ, ΑΜΕ λεω εγω συμφωνωντας.
μπαινουμε σε ενα ζαχαροπλαστειο στη νεα ιωνια και ζηταω πτι φουρ, ο ζαχαροπλαστης εκπληκτος με κοιταει, τι ειναι αυτο δεν φτιαχνω κατι τετοιο, και απο κατω στη βιτρινα η ταμπελα ΒΟΥΤΗΜΑΤΑ εγω να προσπαθω να κρατησω τα γελια μου.
οποτε παμε αθηνα τα ζηταω ολα με το θεσσαλονικιωτικο τροπο, και βλεπω αντιδρασεις

Εγω οποτε παω Αθηνα και μπω σε σουβλατζιδικο τον παραγγελνω ως εξης.
Αν θελω πιτα γυρο λεω:"Μεσα σε μια πιτα βαλε κομματακια γυρο"
Αν θελω πιτα σουβλακι (οπου εκει κυριως ειναι το προβλημα) λεω:"Μεσα σε μια πιτα θα βαλεις το σουβλακι και θα βγαλεις το ξυλακι,και του το δειχνω και με τα χερι απως να το κανει".

Η επομενη ερωτηση που μου κανουν ειναι:"Aπο Θεσσαλονικη εισαι;"
Back to top Go down
mesogeiakos
vip
vip



Posts : 228
Join date : 2010-07-06
Location : Στη θερμοτερη πολη της Ευρωπης το καλοκαιρι

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 13:39

κολχικο wrote:
παμε αθηνα περισυ, θελαμε να παρουμε γλυκα για να παμε σε επισκεψη , ΜΕ ΛΕΕΙ, η γυναικα μου τι να παρουμε πτι φουρ, ΑΜΕ λεω εγω συμφωνωντας.
μπαινουμε σε ενα ζαχαροπλαστειο στη νεα ιωνια και ζηταω πτι φουρ, ο ζαχαροπλαστης εκπληκτος με κοιταει, τι ειναι αυτο δεν φτιαχνω κατι τετοιο, και απο κατω στη βιτρινα η ταμπελα ΒΟΥΤΗΜΑΤΑ εγω να προσπαθω να κρατησω τα γελια μου.
οποτε παμε αθηνα τα ζηταω ολα με το θεσσαλονικιωτικο τροπο, και βλεπω αντιδρασεις

Yπερβολες..φυσικα κ το εχουμε το πτι φουρ.Απλα σε μπαζο επεσες

Αλλα το αστειο ειναι οταν μιλατε Αθηνα με το ΜΕ και το ΣΕ...Μιλαμε κανει ΤΟΣΟ μπαμ...μας ειναι ιδιαιτερα ξενο ακουστικα...Στην Αθηνα παιδια ειναι απαγορευτικο αυτο...σας το λεω για να μην γινεσται ρομπα ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 182511

Η το αλλο με το παχυ Λαμδα....

Θυμαμαι ειμασταν Θησειο για καφε και ηταν ενα παλληκαρι φιλος φιλου απο Θεσνικη...πολυ μαγκακος κ καλα...Σε καποια φαση μας ειχε ταραξει με τα ΜΕ Κ ΣΕ Κ ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΔΑ του...ειχαμε σκασει στα γελια κ δεν καταλαβαινε γιατι ειχαμε λιωσει...Πεταγε κ κατι Καρντασι κ κατι αλλα Σαλονικιοτικα οπως ''Ναι για, αφου ΣΕ το ειπα πριν'' κ ηταν αποθεωση

χωρις παρεξηγηση ΛΑΤΡΕΥΩ Σαλονικα αλλα ο πατερας μου λεει ''Χαιρι με Σαλονικιο δεν κανεις'' ειρωνικα το χαιρι ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Icon_biggrin

Παντως κ εγω γενικα με Σαλονικιους οταν εχω μπλεξει για δοσοληψιες...Θεε μου!!Μιλαμε το ελεος το ιδιο ειναι μερικοι.Συμφερολοντογια μεχρι τα ακρα κ μαλιστα με πολυ χυμα τροπο!!

Τουλαχιστον εχετε ωραιο κοσμο εμφανισιακα...οποτε κατι παει κ ερχεται! ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Icon_biggrin

Επισης απο τα ωραιοτερα ατομα εμφανισιακα κ αντρες κ γυναικες στην Ελλαδα ειναι στις Σερρες για μενα!!Μιλαμε πολυ προσεγμενα ατομα,ενας κ ενας!Ασχετο που εχω καταγωγη απο Σερρες (ω ναι ειμαι Μακεδονας στην καταγωγη...αλλα στην ψυχη Αθηναιος) ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 182511 ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Icon_biggrin


Last edited by mesogeiakos on Sat Jul 17 2010, 13:54; edited 2 times in total
Back to top Go down
mesogeiakos
vip
vip



Posts : 228
Join date : 2010-07-06
Location : Στη θερμοτερη πολη της Ευρωπης το καλοκαιρι

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 13:47

Πισω στις αναφορες...Απο Ιταλια το περιμεναμε απο Ισπανια μας ηρθε...μεγιστη σημερα Ευρωπης στο Andujar με 43.2!!! Κ αρχιζουν υποψιες οτι ο σταθμος δεν στεκει καλα...Η δευτερη υψηλοτερη ηταν στην Κορδοβα με 37.3!!
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 13:50

O Mπαμπινιωτης παντως ειπε οτι ουτε το "με" και το "σε " ειναι ακυρα και λαθος γραμματικα.Απλα επικρατησε ο τυπος με το "μου" και το "σου".
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 13:54

mesogeiakos wrote:
Πισω στις αναφορες...Απο Ιταλια το περιμεναμε απο Ισπανια μας ηρθε...μεγιστη σημερα Ευρωπης στο Andujar με 43.2!!! Κ αρχιζουν υποψιες οτι ο σταθμος δεν στεκει καλα...Η δευτερη υψηλοτερη ηταν στην Κορδοβα με 37.3!!

Eσυ να τα βλεπεις αυτα που κολλας με τα πιστοποιητικα των σταθμων κτλ.

Αυτος του andujar δεν εχει το πιστοποιητικο που λες?Δεν ειναι σ αυτη τη λιστα?

Απο την αλλη το weatheronline δινει μεγιστες 40 τη Σεβιλλη και 40 την Κορδοβα.Ενω εσυ την Κορδοβα τη λες για 37.
Νομιζω οτι αν το weatheronline ακολουθει την ιδια τακτικη με την Ελλαδα οπου παιρνει μονο τους σταθμους της ΕΜΥ τοτε αν κανει το ιδιο και στην Ισπανια τοτε η Κορδοβα επιασε περισσοτερο απο το 37αρι.


Last edited by kostas2004thes on Sat Jul 17 2010, 13:56; edited 1 time in total
Back to top Go down
mesogeiakos
vip
vip



Posts : 228
Join date : 2010-07-06
Location : Στη θερμοτερη πολη της Ευρωπης το καλοκαιρι

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 13:56

kostas2004thes wrote:
O Mπαμπινιωτης παντως ειπε οτι ουτε το "με" και το "σε " ειναι ακυρα και λαθος γραμματικα.Απλα επικρατησε ο τυπος με το "μου" και το "σου".

Σωστο πρεπει να ειναι γραμματικα το με και σε...απλα η Αθηναικη ντοπιολαλια εχει επικρατησει ως η ''επισημη'' στην Ελλαδα
Back to top Go down
mesogeiakos
vip
vip



Posts : 228
Join date : 2010-07-06
Location : Στη θερμοτερη πολη της Ευρωπης το καλοκαιρι

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 13:59

kostas2004thes wrote:
mesogeiakos wrote:
Πισω στις αναφορες...Απο Ιταλια το περιμεναμε απο Ισπανια μας ηρθε...μεγιστη σημερα Ευρωπης στο Andujar με 43.2!!! Κ αρχιζουν υποψιες οτι ο σταθμος δεν στεκει καλα...Η δευτερη υψηλοτερη ηταν στην Κορδοβα με 37.3!!

Eσυ να τα βλεπεις αυτα που κολλας με τα πιστοποιητικα των σταθμων κτλ.

Αυτος του andujar δεν εχει το πιστοποιητικο που λες?Δεν ειναι σ αυτη τη λιστα?

Απο την αλλη το weatheronline δινει μεγιστες 40 τη Σεβιλλη και 40 την Κορδοβα.Ενω εσυ την Κορδοβα τη λες για 37.
Νομιζω οτι αν το weatheronline ακολουθει την ιδια τακτικη με την Ελλαδα οπου παιρνει μονο τους σταθμους της ΕΜΥ τοτε αν κανει το ιδιο και στην Ισπανια τοτε η Κορδοβα επιασε περισσοτερο απο το 37αρι.

Η ΑΕΜΕΤ παντως το εδωσε για 37.3 στην Κορδοβα και η επισημη ειναι αυτη κ οχι το σαιτ που λες...Για Andujar ναι μεν εμφανιζει κωδικο WMO αλλα τα στοιχεια τα εχει μονο το wetter24 ....Η ΑΕΜΕΤ δεν δινει ποτε στοιχεια για Αndujar...

Παντως κ εμενα πολυ ακυρο μου φαινεται αυτο το 43.2
Back to top Go down
kostas2004thes
vip
vip
kostas2004thes


Posts : 743
Join date : 2010-05-30

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 14:02

25 C εχουμε τωρα στο Λαγκαδα.Μια ακομα υπεροχη ζεστη νυχτα με ολα τα παραθυρα-μπαλκονοπορτες ανοιχτα,με απνοια και με το χρονο να κυλαει ηρεμα στη μικρη μας πολη( Θεσσαλονικη) και -χωριο.
Back to top Go down
mesogeiakos
vip
vip



Posts : 228
Join date : 2010-07-06
Location : Στη θερμοτερη πολη της Ευρωπης το καλοκαιρι

ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitimeSat Jul 17 2010, 14:03

kostas2004thes wrote:
25 C εχουμε τωρα στο Λαγκαδα.Μια ακομα υπεροχη ζεστη νυχτα με ολα τα παραθυρα-μπαλκονοπορτες ανοιχτα,με απνοια και με το χρονο να κυλαει ηρεμα στη μικρη μας πολη( Θεσσαλονικη) και -χωριο.

Αρα γυρισες...νομιζα ησουν ακομα διακοπες...αντε καλη επανοδο
Back to top Go down
Sponsored content





ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 Empty
PostSubject: Re: ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ   ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ - Page 23 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
ΑΝΑΦΟΡΕΣ-ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
Back to top 
Page 23 of 29Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Next
 Similar topics
-
» ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ 740 ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ 1961-1990
» αναφορες θερμοκρασιων Οκτωβριου
» Αναφορες ανεμων και σχολια για αυτους
» Αναφορες Θερμοκρασιων και δεδομενων Νοεμβριου/2009
» Αναφορες Θερμοκρασιων και δεδομενων Δεκεμβρη/2009

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
snowguide :: Καιρος,Προγνωσεις,snowreport,snowguide,σακης αρναουτογλου-
Jump to: