snowguide
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


snowguide για τα βουνα,τα χιονοδρομικα και εναλλακτικος τουρισμος στη φυση
 
HomeLatest imagesRegisterLog in
www.snowguide.gr

 

 Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?

Go down 
+5
ΒΟΥΤΑΣ
miscelano
dzski
puppy
ski
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeSun Nov 15 2009, 09:41

ηθελα να ηξερα τι χρειαζεται για να στηθει μια καμερα στην κορυφη του διθεσιου στη Βασιλιτσα?καμερα με καλη αναλυση!
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeSun Nov 15 2009, 09:51

απ'οτι εχω καταλαβει χρειαζεται:
1.υπολογιστης
2.internet
3.camera

το ιντερνετ το βρισκουμε με στικακι
το θεμα ειναι τωρα το 1. & το 3.
τι υπολογιστης ακριβως χρειαζεται(μαλλον laptop βλεπω,και ποια καμερα πρεπει να ειναι αυτη?!
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
puppy
newbie
newbie
puppy


Posts : 47
Join date : 2009-10-22
Location : Βύρωνας-Ιωαννινα

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeSun Nov 15 2009, 12:29

4.καποιος να την ξεπαγωνει καθε λιγο και λιγακι...
Back to top Go down
dzski

dzski


Posts : 8
Join date : 2009-10-18
Location : Ioannina

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeSun Nov 15 2009, 14:23

Ρεύμα που θα βρεις;
Αν υποθέσουμε πως όλα τα τεχνικά ζητήματα λύνονται (που λύνονται νομίζω, χωρίς να είμαι και ειδικός), θα σου επιτρέψουν από το ΧΚ να βάλεις κάμερα;
Back to top Go down
miscelano
3star vip
3star vip
miscelano


Posts : 155
Join date : 2009-10-05
Location : kozani

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeMon Nov 16 2009, 05:04

λεπιδα θα σου λεω εγω πως θα ειναι ο καιρος ρε μιας και θα ειμαι καθε μερα πανω...θα σου τηλ ετσι για να σε πιζω Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_lol

Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeMon Nov 16 2009, 05:59

miscelano wrote:
λεπιδα θα σου λεω εγω πως θα ειναι ο καιρος ρε μιας και θα ειμαι καθε μερα πανω...θα σου τηλ ετσι για να σε πιζω Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_lol

ρεεε καρδιναλιε εχουμε καιρο να τα πουμε μαλλον ε.....
θα μιλησουμε καποια στιγμη για το που θα ειμαι :-p

Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
ΒΟΥΤΑΣ
connected
connected
ΒΟΥΤΑΣ


Posts : 80
Join date : 2009-10-08
Location : Heart

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeMon Nov 16 2009, 07:18

για να παίζει στι ιντερνετ νομίζω ότι χρειάζεασαι και internet provider...
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeTue Nov 17 2009, 05:27

το προβλημα ειναι το ρευμα οπως ειπε ο dzski,ιντερνετ βρισκουμε με στικακι
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
vasilitsa freak
connected
connected
vasilitsa freak


Posts : 62
Join date : 2009-10-04

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeTue Nov 17 2009, 12:39

Νομίζω ότι γίνεται με δορυφορικό ιντερνετ να γίνεται αποστολή της φωτογραφίας χωρίς υπολογιστή και χωρίς ρεύμα (αρκεί φυσικά να έχει φωτοβολταϊκά)
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeTue Nov 17 2009, 12:41

θεοδοση, ή ηλιο για ρευμα θα εχει ή χιονια!
τι προτιμας?
εγω τα χιονι και ας μη τα δουμε ποτε απο την οθονη Very Happy
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
dzski

dzski


Posts : 8
Join date : 2009-10-18
Location : Ioannina

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeTue Nov 17 2009, 14:27

Ας ξαναυποθέσουμε πως μπαίνει μια GSM/GPRS κάμερα με χαμηλή κατανάλωση (όσο ένα κινητό τηλέφωνο), υπολογιστής δε χρειάζεται, ούτε USB stick, ούτε δορυφορικό κάτοπτρο. H GPRS only SIM μπαίνει κατευθείαν στην κάμερα.

Το ρεύμα ας ξαναματαυποθέσουμε ότι βολεύεται με ένα μικρό φωτοβολταικό πάνελ, δε χρειάζεται και τρελή ηλιοφάνεια. Θα χει λίγη που και που, δε θα ‘χει; Αυτό τοποθετείται με μεγάλη κλίση για να μην πολυκρατάει χιόνι και να χαζοπαράγει ρεύμα.

Και ας κάνουμε και μια τελευταία υπόθεση, πως όλη η παραπάνω ιστορία κοστίζει από λίγο έως και λίγο περισσότερο από λίγο και το κυριότερο, πως θα δουλέψει στις άγριες συνθήκες των 2.100 μέτρων γιατί δεν είναι και σίγουρο.

Άδεια από το ΧΚ, δε θα χρειαστεί; Δε θα την κατεβάσουν χωρίς την άδειά τους;
Back to top Go down
StavRos
3star vip
3star vip
StavRos


Posts : 165
Join date : 2009-10-04
Location : Athens - Kaisariani

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeTue Nov 17 2009, 15:44

μπορει να μπει μεσα στο σπιτακι του λιφτιερη στο 2θεσιο

ειναι εφικτο πιστευω

αν μιλησει καποιος με τον νομαρχη η δεν ξερω γω ποιον υπευθυνο δεν νομιζω να αρνηθουν
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeTue Nov 17 2009, 20:01

και γω ετσι πιστευω......

λοιπον χρειαζομαστε ενα πανελ,μια καμερα,τιποτα αλλο....?
το πανελ ποσο στοιχιζει?η καμερα πανω απο 40-50ε δεν πιστευω να εχει!
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeTue Nov 17 2009, 20:08

σε 10 μερες περιπου που θα εχω λιγο χρονο παραπανω θα ασχοληθω με τη νομαρχια και με την Γενικη Γραμματεια Αθλητισμου,θα πεσουν τα σχετικα τηλεφωνα κλπ κλπ να δουμε που βρισκομαστε,τι μπορουμε να κανουμε....
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
miscelano
3star vip
3star vip
miscelano


Posts : 155
Join date : 2009-10-05
Location : kozani

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeWed Nov 18 2009, 07:38

kai pws 8a doulepsei to panel me 2 metra xioni panw tou???
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeWed Nov 18 2009, 07:45

ρε Χρησταρα αμα ηξερα τις απαντησεις δε θα ανοιγα το θεμα :-p
εσυ δεν εισαι εδω για να κανεις ερωτησεις αλλα για να δινεις λυσεις χαχαχαχα
αντι να προσφερθεις"ρε παιδια εγω θα πηγαινω καθε μερα να το καθαριζω".......ρωτας πως θα δουλεψει χαχαχαχαχ

περα απο την πλακα παντως το θεμα ειναι γεματο προβληματα,αλλα αμα μου μπει μια ιδεα στο μυαλο γαμησε τα,δε ξεκολλαω.πρεπει να το πετυχουμε παση θυσια
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
vasilitsa freak
connected
connected
vasilitsa freak


Posts : 62
Join date : 2009-10-04

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeWed Nov 18 2009, 08:49

Μπορεί να μπει ψηλά η κάμερα!!! Δεν είναι ανάγκη να μπεί μόλις στα 3 μέτρα! Η το καλύτερο...να μπει σε σημείο πολύ προσήνεμο για να μην έχει πολύ χιόνι το μέρος...άντε βαριά βαριά κανα 2 μέτρο Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_lol
Back to top Go down
miscelano
3star vip
3star vip
miscelano


Posts : 155
Join date : 2009-10-05
Location : kozani

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeWed Nov 18 2009, 09:31

εγω παντως λεω οτι δεν γινεται...αμα ριξει (που θα ριξει) οπως περισι εκεινο το ωραιο 4μετρο χιονι τι να βαλεις καμερα...θα ειναι μονιμως παγωμενη...ασε που και το πανελ ακυρο το κοβω για 2 λογους...1 θα εχει συνεχεια χιονι (ποιος θα το καθαριζει??οχι εγω....ο τεμπελιδης βαριεται) και 2 θα φυσιξει κανας αερας και θα το στειλει στη σμιξη με τη μια...χαρταετος κιετς!!!χαχα
ρε λεπιδα ειπαμε...κοιτα να ενεργοποιησεις τα μμς στο κινητο και θα σου στελνω μηνυμα καθε μερα για να σε πιζω.... Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Lol
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeWed Nov 18 2009, 09:50

η καμερα θα μπει μεσα στο σπιτακι του λιφτιερη,το πανελ θα μπει πανω στην οροφη του σπιτακιου του λιφτιερη.βεβαια κανονιζουμε χωρις τον ξενοδοχο αλλα!!!!!!κατι θα γινει(ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον)
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
StavRos
3star vip
3star vip
StavRos


Posts : 165
Join date : 2009-10-04
Location : Athens - Kaisariani

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeWed Nov 18 2009, 14:06

αν μπει εκει μεσα δεν χρειαζεται πανελ

δεν θα μας δωσουν ρευμα?
η καταναλωση που εχει ειναι μηδαμινη
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeWed Nov 18 2009, 14:53

ε δε ξερω ρε Σταυρο,το θεμα δεν ειναι το κοστος αλλα το κολλημα στο μυαλο ιιιιισως χωρις να ειμαι σιγουρος βεβαια......υποθεσεις κανω ακομα,δεν εχω κανει επικοινωνια με τους φορεις του ΧΚΒ
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
vasilitsa freak
connected
connected
vasilitsa freak


Posts : 62
Join date : 2009-10-04

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeThu Nov 19 2009, 06:18

Τα παιδιά στο διπλό είναι και γαμώ τα παιδιά ορέ! Δεν έχουν πρόβλημα. Ο ένας είναι κ μακρινός μου ξάδερφος! Το θέμα είναι ότι η κάμερα εκεί δεν θα δείχνει όταν κλείνουν το ρεύμα..-->κοινώς θα είναι ονλινε σπανιότατα! Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_biggrin
Back to top Go down
dukem93snow
newbie
newbie



Posts : 26
Join date : 2009-10-04
Location : Βελεστίνο Βόλου - Περιβόλι Γρεβενών

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeThu Nov 19 2009, 12:34

Παιδιά άμα το καταφέρετε και αυτό τι άλλο να ζητήσουμε από το Θεό τίποτα εκτός από πάρα πολύ χιόνι στη Βασίλω μας Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_lol
Back to top Go down
ski
vip
vip
ski


Posts : 1592
Join date : 2009-10-04
Location : νεα σμυρνη

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeThu Nov 19 2009, 12:39

dukem93snow wrote:
Παιδιά άμα το καταφέρετε και αυτό τι άλλο να ζητήσουμε από το Θεό τίποτα εκτός από πάρα πολύ χιόνι στη Βασίλω μας Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_lol

kai na ma8ei o vasilitsafreak snowboard!
Back to top Go down
http://www.snowguide.gr
vasilitsa freak
connected
connected
vasilitsa freak


Posts : 62
Join date : 2009-10-04

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitimeThu Nov 19 2009, 13:36

blades wrote:
dukem93snow wrote:
Παιδιά άμα το καταφέρετε και αυτό τι άλλο να ζητήσουμε από το Θεό τίποτα εκτός από πάρα πολύ χιόνι στη Βασίλω μας Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_lol

kai na ma8ei o vasilitsafreak snowboard!

Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Icon_evil
Back to top Go down
Sponsored content





Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? Empty
PostSubject: Re: Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?   Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα? I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Camera στην κορυφη του 2θεσιου στη Βασιλιτσα?
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» βασιλιτσα 18-23/12/2009
» Καταβαση στην αβυσσο με μια ανασα.Συγκλονιστικο!!!
» Βασιλίτσα Tour Before Opening..
» Βασιλίτσα 21-22-23-24 -Ιαν-10
» βασιλιτσα 16-17/1/2010

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
snowguide :: Χιονοδρομικα,καιρος χιονοδρομικων :: ΧΚ Βασιλιτσας-
Jump to: